big city

Rynek

Rynek wierzytelności w Polsce rozwija się prężnie mniej więcej od połowy lat 90-tych. Wiąże się to ze stałym wzrostem zadłużenia obywateli. Taka sytuacja stworzyła doskonałe warunki do rozwoju firm zajmujących się wierzytelnościami konsumenckimi. Nie bez znaczenia dla formy, jaką przyjęła działalność w tej niszy, było prawne uregulowanie problemu wierzytelności oraz pojawienie się tzw. funduszy sekurytyzacyjnych. Są one stosunkowo nowym tworem powstałym po roku dwutysięcznym. Między innymi dzięki nim takie firmy jak CERBER FINANSE uzyskały możliwość nabywania wierzytelności masowych, w szczególności ze strony dostawców usług abonamentowych, banków i instytucji finansowych.

CERBER FINANSE odpowiada na potrzeby polskiego rynku wierzytelności. Od lat wzrastające zadłużenie Polaków, poparte kryzysem finansowym z 2008 roku powoduje, że w naszym kraju przybywa klientów podwyższonego ryzyka (według BIG Infomonitor). Dane statystyczne pokazują, że w trzyletnim okresie, pomiędzy 2008 i 2011 rokiem, średnie zadłużenie naszych obywateli względem różnych podmiotów wzrosło trzykrotnie. Tendencja ta, choć w nieco mniejszym stopniu, utrzymuje się cały czas, dlatego rynek wierzytelności będzie stale się rozwijał. W przypadku jego nasycenia licznymi firmami oferującymi usługi o różnych standardach, warto wybrać te z najwyższej półki. Dlatego właśnie dbamy w CERBER FINANSE o jakość obsługi, chcąc stale utrzymywać się w czołówce nabywców wierzytelności masowych. Nasi pracownicy to wykwalifikowani specjaliści gwarantujący bezpieczeństwo i wysoką jakość usług. Mamy możliwość prowadzenia wielu spraw w jednym momencie dzięki szerokiej kadrze i wypracowanym, skutecznym procedurom działania.

Celem CERBER FINANSE jest zakup pakietów wierzytelnościowych w dogodnym momencie, z reguły tożsamym z okresem dekoniunktury, a następnie przystąpienie do odzyskiwania długów w okresie ożywienia gospodarczego.